Kuna 2010. aastal ametlikke soundivõistlusi ei korraldatud (põhjuseks peamiselt masust tingitud vähene osalejate ja sponsorite huvi), siis tekkis endal mõte korraldada väike soundihuviliste hooaja lõpu kogunemine. Nii saigi organiseeritud Audiocity Soundcheck 2010, mis toimus Tallinnas 2. oktoobril 2010 Audiocity poe ees parklas.
Kuna osalejaid ja pealtvaatajaid polnud palju oodata, siis oli plaanis korraldada kõigi jaoks tasuta üritus, ka ei olnud auhindu algselt plaanis välja panna, parematele võistlejatele olid mõeldud vaid diplomid (hiljem pani Audiocity parematele välja siiski väikesed auhinnad ka, mille eest Audiocityle tänud). Kogu võistluspäeva jooksul oli kõigile huvilistele helirõhu mõõtmine tasuta, mida üks kümmekond huvilist ka kasutas. Söögi/joogi pakkumist ürituse ajal sai natuke eelnevalt uuritud, ent nii väikese ürituse puhul on raske leida mõnda firmat, kelle jaoks asi kasumlik oleks.

Võistlusele registreerus eelnevalt 13 osalejat, neist 6 SQ ja 7 SPL kategoorias. Kohale tuli reaalselt 5 võistlejat SQ ja 7 SPL kategoorias. Vaatamata võistlejate vähesele arvule ja sellele, et tegemist polnud EASCA ametliku üritusega, toimus võistlus EASCA reeglite järgi ning kohtunikeks olid EASCA kohtunikud. Nii SQ kui SPL kategoorias moodustati üks võistlusklass ehk SQ kõiki autosid hinnati sama punktiskaala alusel ning SPL kõiki autosid mõõdeti ühistel alustel ehk siis max helirõhk oli ainukeseks kriteeriumiks lõppjärjestuse määramisel.

Mõned videod üritusest (Youtube): video SPL võistluselt, video võistluse käigust, video SQ auhindamiselt.
SQ

1. Rain Pärnamaa
2. (täpsustamisel)
3. (täpsustamisel)
4. (täpsustamisel)
5. Markko Paas

SPL

1. Jarkko Ingi 149.7dB
2. Ats Juurikas 147.0dB
3. Oliver Tammemägi 146.3dB
4. Tauno Tammeveski 145.8dB
5. Heiko Juhkamsoo 143.0dB
6. Rainer Komissarov 142.5dB
7. Risto Hännikäinen 138.9dB
Ise jäin üritusega igati rahule, ilm oli viimase peal, seltskond oli mõnus ning huvitavaid autosid oli kohal piisavalt, mida oleks tahtnud lähemalt uurida/kuulata, ent aega selleks jäi väga väheks (korraldaja rõõmud). Tahaks tänada eelkõige Audiocity teami ja EASCA-t, ilma kelleta poleks antud üritus toimunud, samuti kõiki kaaskorraldajaid, kohtunikke ja võistlejaid.