Caraudio.ee on nagu nimigi ütleb, caraudiole ehk autode helitehnikale pühendatud lehekülg. Makid, kõlarid, võimendid ja muu juurdekuuluv nagu juhtmed, kaitsmed jms - milleks ja kuidas seda kõike autosse paigaldada ja seadistada, et saaks autos head heli nautida - sellele see koduleht ongi põhiliselt pühendatud.

Lehekülg on valmis tehtud eesmärgiga jagada oma huvi caraudio vastu ka teiste huvilistega, et seeläbi ala arengule Eestis tasapisi kaasa aidata.

Esimene tõsisem kokkupuude oli mul autode helitehnikaga aastal 2000, kui sattusin internetis lugema sellist lehekülge nagu www.caraudioforum.com ja sellest hetkest alates ei saa ma caraudio pisikust enam kuidagi lahti (kes alaga kursis, need teavad, millest jutt käib). Oma väike mõju oli siin kindlasti ka aasta varem ehk 1999. aastal Tartus Atlantise parklas toimunud Eesti esimesel laiemat kõlapinda leidnud autosoundi võistlusel, kus sai huviga kohal käidud ja osalevaid autosid uudistatud.

Siin lehel olevad materjalid ei pretendeeri kindlasti absoluutsele tõele, need on kirja pandud tuginedes isiklikele teadmistele ja kogemustele, osa materjale on ka tõlgitud soome või inglise keelest. Lehe olen valmis teinud ja täiendan seda jõudumööda oma vabast ajast, kõrvalist abi lehe valmimisel pole seni vaja läinud. Ühegi firma ega tootega ma seotud ei ole, siin lehel ei müüda ega vahendata midagi, va kui endal just mingit tehnikat kasutuna seisma ei juhtu jääma. Puhtalt asjaarmastaja koduleht ühesõnaga.

Leht on põhiliselt mõeldud algajatele, ent siit peaks ühtteist kasulikku leidma ka alast juba natuke rohkem teadev huviline.

Kuna enda autos üritan helisüsteemiga tasapisi jõuda niikaugele, et muusikat oleks nauditav kuulata, siis on ka Caraudio.ee suuresti pühendatud heale helikvaliteedile autos (inglise keeles SQ ehk Sound Quality). Helirõhu (inglise keeles SPL ehk Sound Pressure Level) kohta siit lehelt suurt midagi ei leia, kuna SPL-il pole muusika nautimisega eriti midagi ühist.

Kodulehe tegemisel olen seadnud omale üheks eesmärgiks teha seda korrektses eesti keeles, nii on omal ja teistel hea lugeda. Kui siin lehel juhtub silma hakkama mõni viga, siis võib sellest vabalt teada anda allpool toodud e-posti aadressil.

Kõik lehega seotud küsimused, ettepanekud jms võib saata:

tonu_a@yahoo.com